Glutensiz El Yapımı Ürünler
0

Ayrıca en çok tercih edilen ve doyurucu Glutensiz Ekmek lezzetlerimizi de incelemeyi unutmayın!

Glutensiz El Yapımı Ürünler

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Glutensiz El Yapımı Ürünler

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünm

Liste görünümü

Glutensiz El Yapımı Ürünler

Glutensiz el yapımı ürünler çölyak hastalığı ya da gluten intoleransı problemi nedeni ile diyet yapan bireylerin tüketimleri için hazırlanmış olan ürünlerdir. El yapımı glutensiz ürünler hazırlanırken, gluten içeren tüm hammaddelerden kaçınılmış olması ve pişirme esnasında da gluten ile kısmen de olsa temas etmiş tüm araçlardan kaçınılmalıdır. Bu kategoride yer alan tüm ürünler, eser miktarda dahi gluten içermeyecek şekilde hassasiyet gösterilerek üretilmiştir.

 

Glutensiz El Yapımı Atıştırmalıklar

Glutensiz atıştırmalıklar hemen her yaştan bireyin gün içerisinde ya da çayın yanında severek tükettikleri yiyeceklerdir. Ancak piyasada bulunan atıştırmalıkların büyük bir çoğunluğu gluten barındırmaktadır. Glutensiz el yapımı atıştırmalıklar, farklı nedenlerden dolayı gluten diyeti uygulayan bireylerin de atıştırmalıklarla günlerini renklendirebilmeleri adına üretilmektedir. Pizza, kek, kete, simit ve grissini gibi ürünler; gluten içermeyen unlar ve glutensiz pişirme ortamlarında hazırlanarak sunulmaktadır. Gluten hassasiyeti olan bireylerin gönül rahatlığı ile tüketebilecekleri bu atıştırmalıkların kargo ile Türkiye’nin dört bir yanına gönderilebilmesi de mümkündür.

 

Glutensiz El Yapımı Geleneksel Lezzetler

Türkiye, geleneksel yiyecekler açısından son derece zengin bir ülkedir. Ancak geleneksel lezzetlerin büyük bir kısmı da gluten içeren malzemelerden üretilmektedir. Bu da gluten hassasiyeti olan bireylerin, yöresel tatlardan mahrum kalması anlamına gelmektedir. Glutensiz el yapımı ürünler arasında yer alan glutensiz geleneksel lezzetler ise bu mahrumiyeti ortadan kaldırmak ve çölyak hastalarının ya da gluten intoleransı bulunanların da yöresel lezzetlerden yararlanabilmesini olanaklı hale getirmektedir. Glutensiz mantı, glutensiz pide çeşitleri, glutensiz su böreği, glutensiz içli köfte, glutensiz lahmacun ve glutensiz çiğköfte gibi ürünler bu kategoride ön plana çıkmaktadır.

 

Glutensiz El Yapımı Ekmekler

Gluten hassasiyeti olan bireylerin en çok sıkıntı çektikleri konuların başında glutensiz ekmek bulabilmek gelmektedir. Özellikle önceki yaşamlarında ekmek tüketimine alışkın olan bireyler açısından ekmeksiz kalmak son derece zorlayıcıdır. Bu doğrultuda glutensiz ekmekler oldukça önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Glutensiz el yapımı ürünler arasında yer alan ekmekler, gerekli olan tüm hassasiyetler gösterilerek imal edilmektedir. Üstelik bu ekmeklere badem ya da ceviz gibi kuruyemişler de katılarak farklı bir aroma kazandırılmaktadır. Talep edilmesi durumunda Türkiye’nin her yerine soğuk zincir kargo ile gönderim mümkündür.